Két koreai pap indult el Ázsiába és Amerikába „ad gentes” misszionáriusként
Két egyházmegyés pap kapott „ad gentes” misszionáriusi küldetést a szöuli főegyházmegyéből, hogy hirdessék az evangéliumot Guatemalában és Japánban.
Két egyházmegyés pap kapott „ad gentes” misszionáriusi küldetést a szöuli főegyházmegyéből, hogy hirdessék az evangéliumot Guatemalában és Japánban.
„Nehéz az egyház helyzete Haitin” – mondja az észak-olasz származású szerzetesnővér, Marcella Catozza, aki 20 éve dolgozik itt.
A Szentszék megadta a „nihil obstat”-ot („semmi akadálya”) Niña Ruiz-Abad (1979-1993) boldoggáavatási eljárásához. Őt ezentúl Isten szolgájának fogják hívni.
A malajziai katolikus közösségben az utóbbi években egyre nő azon felnőttek száma, akik kérik a keresztség szentségét.
Minden év március 3-án a manámai (Bahrein fővárosa) Jézus Szíve Templom megüli felszentelésének ünnepét, egy ünnepélyes szentmisében, amire minden hívő meg van hívva.
Dominic Nguyen Van Lam, 39 éves pap a dél-vietnami Binh Duong egyházmegyében, Ho Chi Minh Város peremén lakik és biblikus teológiát tanul. Ezenkívül az árva gyermekek irányában „lelki irgalmasságot” gyakorol.
Az ország szétesőben van, az egész tartomány el van szigetelve, mert a rablóbandák ellenőrzik a fővárosba vezető utakat, így emberek és áruk csak bonyolult légi hidak útján, vagy pedig nagy valószínűséggel életek és javak elvesztése árán érkezhetnek.
A „Silsilah” nevű mozgalom, amelyet a Fülöp-szigetek déli részén Sebastiano D’Ambra misszionárius atya hozott létre, a fogvatartottakat kíséri el a belső megszabadulás útján, és egész nagyböjtben folytat találkozásokat, látogatásokat, szemináriumokat a városi börtönben Zamboanga cityben, Mindanao szigetén.
A cél az, hogy „teret adjunk az irgalmasság cselekedeteinek”, elérve az utolsókat és kirekesztetteket is, pl. azokat, akik elkövettek egy bűncselekményt és a börtönben ülnek.
A bahreini Arábiai Miasszonyunk katedrális a lelki fény és remény világítótornya a katolikusok számára. Nem csak egy kultikus hely, hanem a béke és egység jelképe is.
Az utcagyerekek jelensége a ghánai Sunyani város szélsőségesen szegény negyedében nagy kihívást jelent. Fenyegeti kiskorúak százezreinek túlélését és jövőjét, akik nehéz körülményekből származnak, kétségbeesett családokból, olyan szülőktől, akik hajléktalanok, munkanélküliek vagy betegek.
„A nagyböjt a megtérés nagy időszaka, amikor arra készülünk, hogy visszatérjünk Istenhez. Negyven nap adott arra, hogy megváltoztassuk életünket, hogy visszatérjünk Krisztushoz, az Atyához, megkapjuk a Szentlelket. Negyven nap, mialatt Jézust a pusztában megkísértette az ördög.” Aldo Berardi O. SS. T. püspök, Észak-Arábia apostoli vikáriusa, nagyböjti üzenetében buzdította a híveket, hogy készüljenek kiértékelni lelki életüket és Istennel, valamint önmagukkal való kapcsolatukat.
„A mi kis katolikus közösségünk Mongóliában nagy intenzitással éli meg ezt a böjti időszakot. A kilenc plébániai közösség pasztorális és lelki programokat indított. Mi az ima témájára hangolódtunk, az ima évében, amit Ferenc pápa a jubileumi szentév készületére meghirdetett” – mondja Ulánbátor apostoli prefektusa, Giorgio Marengo bíboros.